2015: Ο Εγκέφαλος ...στην αναζήτηση των μυστικών του

Στις 22 Μαρτίου 2015 το Σχολείο μας συμμετείχε με 17 μαθητές/τριες της Α΄ Γυμνασίου στη Μαθητική Ημερίδα με τίτλο "Εγκέφαλος ... στην αναζήτηση των μυστικών του" με αναρτημένη ανακοίνωση (poster) η οποία είχε τίτλο "Ηχορρύπανση και επιπτώσεις στον εγκέφαλο και την υγεία του ανθρώπου".

Την ημερίδα διοργάνωσε η Ελληνική Εταιρεία για τις Νευροεπιστήμες και το Πανεπιστήμιο Πατρών και έλαβε χώρα στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες της Α΄Γυμνασίου που "βούτηξαν" στα βαθιά με μια τέτοια εμπειρία!!!

Ευχαριστούμε πολύ την υπεύθυνη συντονισμού & διοργάνωσης, κ.Μαργαρίτη Μαριγούλα, Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματος Βιολογίας Πανεπιστημίου Πατρών που πέρα από την πολύτιμη βοήθειά της, μας τίμησε και στις φωτογραφίες του συνεδρίου!

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: κ. Αϊβαλιώτης Θεόδωρος (Μαθηματικός), κ. Παπαδοπούλου Άννα (Βιολόγος)