2015: Πώς γιορτάσαμε την Τσικνοπέμπτη...

Εδώ και 4 χρόνια η Τσικνοπέμπτη είναι μια πραγματική γιορτή. Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων κανονίζει τις προμήθειες και μαζί με τους εκπαιδευτικούς συνεργάζονται στις διαδικασίες ψησίματος.

Εμείς οι μαθητές/τριες όλοι μαζί στολίζουμε το σχολείο μας με αποκριάτικα στολίδια και γιρλάντες που έχουν κατασκευάσει οι συμμαθητές/τριες μας στα  Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας.

Ο καρνάβαλος παρουσιάστηκε με κωμικό Θεατρικό Δρώμενο που έγραψε ο καθηγητής μας κ. Μενεγάτος Νικόλαος και που με τόσο κόπο είχαν ετοιμάσει οι συμμαθητές/τριες μας κατά τη διάρκεια των Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας.

Το εσωτερικό του ισογείου του Σχολείο σε συνδυασμό με τις αντικριστές σκάλες προσφέρεται για όλα τα θεατρικά δρώμενα και όλες τις γιορτές της σχολικής ζωής.

Η Τσικνοπέμπτη στο Σχολείο μας είναι μια μέρα πανδαισίας χρωμάτων, μουσικής, χαράς και γέλιου.

Τιμούμε τα τοπικά έθιμα και όχι τον καρνάβαλο. Μαθαίνουμε να διασκεδάζουμε σε υγιή πλαίσια και όρια.

Καλή Απόκρια και Καλή Σαρακοστή !!!