Εκδρομές

Σχολικό Έτος 2015-2016

Στις 22 Απριλίου 2016 πραγματοποιήθηκε ημερήσια εκδρομή του σχολείου και με τις τρεις τάξεις, στο Ναύπλιο.

Η  Α? τάξη ξεναγήθηκε στο πολεμικό μουσείο και στη συνέχεια επισκέφτηκε την σχολή θεατρικών σπουδών  όπου οι φοιτητές της σχολής μας ενέταξαν στο νόημα των σπουδών τους με βιωματικό τρόπο.

Η Β΄ τάξη ξεναγήθηκε στο αρχαιολογικό μουσείο και στη συνέχεια επισκέφτηκε  Κέντρο Ελληνικών Σπουδών όπου μας εξήγησαν την σύνδεση του Κέντρου με την Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου του Harvard.

H Γ΄ τάξη ξεναγήθηκε στην εθνική πινακοθήκη όπου μας έγινε λεπτομερής παρουσίαση των εκθεμάτων και στη συνέχεια επισκέφτηκε και αυτή το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών.

Σχολικό Έτος 2014-2015

Το Σχολείο μας πραγματοποίησε Ημερήσια Εκπαιδευτική Εκδρομή στις 30 Απριλίου 2015 στον Αρχαιολογικό χώρο και το Αρχαιολογικό Μουσείο των Δελφών, στο Γαλαξίδι και τη Ναύπακτο με την ολομέλεια του Σχολείου.