2014-15: Εκπαιδευτικές Επισκέψεις

Το σχολείο μας πραγματοποίησε τις ακόλουθες 9 εκπαιδευτικές επιισκέψεις:

1) Στην έκθεση Ζωγραφικής στο Σκαγιοπούλειο του φεστιβάλ "Re-culture 3" στις 2 Δεκεμβρίου 2014 στα πλαίσια του μαθήματος των Καλλιτεχνικών με μαθητές/τριες της Β΄τάξης.

2)  Στην Βουλή των Ελλήνων στην Αθήνα στις 15 Δεκεμβρίου 2014 της Γ΄τάξης.

3) Στην έκθεση Ζωγραφικής στο Σκαγιοπούλειο του φεστιβάλ "Re-culture 3" στις 17 Δεκεμβρίου 2014 στα πλαίσια του μαθήματος των Καλλιτεχνικών, με μαθητές/τριες της Α΄τάξης.

4) Στο Καρναβαλικό Εργαστήρι του Δήμου Πατρέων στις 13 Φεβρουαρίου 2015, στα πλαίσια των Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας με μαθητές/τριες της Β΄και Γ΄Γυμνασίου.

5) Στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ακράτας και στην Παραλία Κρυονερίου Δήμου Αιγιαλείας στις 16 Φεβρουαρίου 2015, στα πλαίσιο του Προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, με μαθητές/τριες της Α΄Γυμνασίου.

6) Στο Τμήμα Φυσικής (σε εργαστήριο επίδειξης πειραμάτων) και Γεωλογίας (στα Εργαστήρια Θαλάσσιας Γεωλογίας & Σεισμολογίας) του Πανεπιστημίου Πατρών στα πλαίσια της δραστηριότητας "Τα σχολεία πηγαίνουν Πανεπιστήμιο" στις 17 Μαρτίου 2015 με τους μαθητές/τριες όλης της Β΄Γυμνασίου.

7) Στην Θεσσαλονίκη και την Έδεσσα από 26 έως και 29 Μαρτίου 2015, στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος, με μαθητέ/τριες της Γ΄Γυμνασιου.

8) Στον Ραδιοφωνικό Σταθμό Πατρών (στο Δασύλλιο), στα πλαίσια του μαθήματος Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (ΣΕΠ) με τους μαθητές/τριες όλης της Γ΄Γυμνασίου.

9) Στο Αντλιοστάσιο ΔΕΥΑΠ, στα πλαίσια του μαθήματος της Γεωγραφίας, με τους μαθητές/τριες όλης της Α΄ Γυμνασίου.