ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ 2018

Η θεατρική ομάδα του σχολείου μας υπήρξε ο εμπνευστής και ο πρωτεργάτης της Πολιτιστικής Μουσικοθεατρικής Εκδήλωσης με τίτλο «Ένας δεν αρκεί» που διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας / Πολιτιστικά θέματα διά της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων κας Ευφροσύνης Κωσταρά σε συνεργασία με το Σύλλογο «Το Χαμόγελο του Παιδιού», την Τετάρτη 16 Μαΐου 2018ώρα 19.30 π.μ., στο Συνεδριακό Κέντρο του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας.

Η εκδήλωση ήταν μία καλλιτεχνική συνάντηση των δημιουργιών μαθητών με τους πολιτιστικούς φορείς της πόλης μας και συγχρόνως επιτεύχθηκε η κοινωνική προσφορά αγάπης μέσα από τη συγκέντρωση τεράστιου όγκου τροφίμων για «Το Χαμόγελο του Παιδιού».

Στην εκδήλωση συμμετείχαν:

$1ü  η  Θεατρική Ομάδα του σχολείου μας που παρουσίασε ανανεωμένη και εμπλουτισμένη την σπονδυλωτή κωμική θεατρική παράσταση «Αντίστροφο σχολείο» (που βασίζεται σε μια ιδέα του φιλόλογου κ. Ν. Μενεγάτου και περιλαμβάνει: το θεατρικό έργο «Ο Ήρωας» του Βασίλη Ρώτα, το ποίημα: «Το εγκώμιο της μάθησης» του Μ. Μπρεχτ και κείμενα των εκπαιδευτικών: Αθηνάς Καλλιμάνη, Σταυρούλας Μπαρακίτη και Νικόλαου Μενεγάτου).

Επιμέλεια παράστασης: Αθηνά Καλλιμάνη, Ελένη Χριστοδουλοπούλου

Videoart: Γιάννης Παππάς

$1ü  Το     Μουσικό Σχολείο Πατρώνμε    τη    Συμφωνική Μαντολινάτα και Χορωδία Τμήματος Ελεύθερης Έκφρασης και την    Προπαρασκευαστική Χορωδία σε συνεργασία με τη: Μικτή Χορωδία Πολιτιστικού Κέντρου Εργαζομένων ΟΤΕ Πάτρας-Αχαΐας

Ενορχήστρωση-Εναρμόνιση, Διδασκαλία & Διεύθυνση Μουσικών Συνόλων:Τάσος Καραγιάννης